Vakıf Yatırım Yükleniyor

Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Haftanın son işlem gününe alımlarla 93.400 seviyesi üzerinden başlangıç yapan BIST, gün içinde karışık bir seyir izledi. Satışlarla 92.100 seviyesine kadar gerileyen endeks, haftanın kapanışını 92.723 seviyesinden gerçekleştirdi.

Haftanın son işlem gününde ABD ticaret politikasına yönelik devam eden belirsizlik nedeniyle Avrupa borsaları değer kaybetti. ABD borsaları Cuma gününü yataya yakın karışık bir görünümle tamamladı. ABD Başkanı Donald Trump yaptığı açıklamada, Kanada'yı yeni NAFTA Anlaşması'na dahil etmeye gerek olmadığını söylemesi dikkat çekerken, ayrıca Trump, Avrupa Birliği'nin (AB) iki taraf arasındaki araç ticaretinde gümrük vergilerinin kaldırılması yönündeki önerisini kabul etmemişti.

Bugün yurt içinde ağustos ayı PMI ve enflasyon oranı açıklanacak. Beklentimiz ağustos ayında tüketici fiyatlarında aylık bazda %1,95, yıllık bazda %17,50 artış görülmesi yönündedir. Fransa, Almanya ve Avro Bölgesi’nde de PMI verileri açıklanacak. ABD’de de borsalar tatil nedeniyle kapalı olacak. Sabah saatlerinde Çin ve Japonya’da satıcılı seyirler izliyoruz. Avrupa borsalarında karışık açılışlar görebiliriz. BIST’in haftaya yatay bir başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Önemli bir Makroekonomi & Politika haberi bulunmamaktadır

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Elektrik ve Doğalgaz fiyatlarına zam yapıldı
  • Kısa Kısa Haberler: DOCO, ISCTR, ITTFH, MGROS, TCELL, TTRAK

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın