Vakıf Yatırım Yükleniyor

Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Güne alımlarla 93.122 seviyesi üzerinden başlangıç yapan BIST, açılış sonrasında alımlarla 94.100 seviyesi üzerini test etti. Yukarı yönde kalıcılık sağlayamayan endeks günün kalanında ise satış baskısı altında kalarak günün kapanışını 92.763 seviyesinden gerçekleştirdi.

Gelişmekte olan ülke ekonomilerine yönelik artan endişelerin yanı sıra ticaret savaşına ilişkin devam eden belirsizlik nedeniyle dün küresel borsalarda satış baskısı devam etti. Avrupa’da gösterge endeks 9 Nisan’dan bu yana en düşük seviyeye gerilerken, ABD’de ise Dow yatay, S&P ve Nasdaq ise negatif bir görünümle günü tamamladı.

Bugün yurt içinde hazine nakit dengesi açıklanacak. Avro Bölgesi’nde 2Ç18 büyüme oranı, ABD’de açıklanacak tarım dışı istihdam ve işsizlik oranı verileri bugün yakından takip edilecek. Sabah saatlerinde Çin’de alıcı, Japonya’da satıcılı seyirler izliyoruz. ABD’de satıcılı, Avrupa’da ise alıcılı başlangıçlar görebiliriz. BIST’in haftanın son işlem gününe yatay bir başlangıç yapabileceğini düşünüyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Önemli bir Makroekonomi & Politika haberi bulunmamaktadır

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Yabancı yatırımcılar 31 Ağustos haftasında 167 mn $ DIBS satımı gerçekleştirdi
  • Bankacılık sektöründe kredi hacmi haftalık bazda %3,5 arttı
  • Havayolu yolcu talebinde güçlü seyir devam ediyor (+)
  • Kısa Kısa Haberler: ULUSE, VAKBN

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın