Vakıf Yatırım Yükleniyor

Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Güne satışlarla 96.300 seviyesi üzerinden başlangıç yapan endeks, gün içinde alıcılı bir seyir izledi. Alımlarla 97.200 üzerini test eden BİST, kapanışını 96.974 seviyesinden gerçekleştirdi. 

ABD-Çin arasındaki ticaret geriliminin yanı sıra beklentinin altında gelen şirket karları nedeniyle dün ABD borsaları düşüşler gösterdi. ABD’de Trump yönetiminin 16 mlr $ tutarında Çin malına %25 ek gümrük tarifesi uygulama kararı ve ayrıca 200 mlr $’lık daha Çin ürünlerine yeni ek gümrük vergisini değerlendirdiği haberlerinin ardından Çin Ticaret Bakanlığı ise bazı ABD mallarına %25 ithalat tarifesi uygulayacağını duyurdu.

Bugün yurt içinde önemli bir veri akışı bulunmuyor. ABD’de ÜFE verilerini takip edeceğiz.  Sabah saatlerinde beklentilerin hafif üzerinde açıklanan TÜFE ve ÜFE verileri ardından Çin’de piyasalar alıcılı ve Japonya’da ise yatay seyrediyor. ABD ve Avrupa’da yatay başlangıçlar görebiliriz. BIST’in ise güne satışlarla başlayabileceğini düşünüyoruz.  

Makroekonomi & Politika Haberleri

Önemli bir Makroekonomi & Politika haberi bulunmamaktadır

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Albaraka Türk Katılım Bankası (ALBRK) 2Ç18 Finansal Sonuçları: Beklentinin üzerinde net kar (+)
  • Coca Cola İçecek (CCOLA) 2Ç18 Finansal Sonuçları: Riskten korunma uygulamaları net karı beklentinin üzerine taşıdı (+)
  • Bugün Halk Bankası (HALKB) 2Ç18 finansallarını açıklayacak (=)
  • Kısa Kısa Haberler: Havacılık Sektörü, ASELS, BRISA, ECILC, EKGYO, HURGZ, KORDS, PETKM, SASA, TTRAK, THYAO

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın