Vakıf Yatırım Yükleniyor

Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

BIST güne satışlarla 95.600 seviyesi üzerinden başlangıç yaptı. Açılıştaki satışların ardından yönünü yukarı çeviren endeks, alımlarla 98.700 seviyesi üzerini test etti. Günün kapanışı 97.185 seviyesinden gerçekleşti.

Dün ABD’de enerji ve sanayi sektörü öncülüğünde Dow Jones ve S&P endeksleri düşüşler gösterirken, Nasdaq ise yataya yakın bir görünümle kapandı. Böylece Nasdaq endeksi 8 gündür aralıksız olarak yükselişini sürdürmüş oldu.  Piyasaların odak noktasında ABD-Çin ticaret gerilimi olmaya devam ediyor. Avrupa tarafında ise dün gösterge endeks yatay bir seyirle günü tamamlarken, açıklanan bilançolarla birlikte hisse bazında hareketlilik yaşanmaktadır.

Bugün yurt içinde cari denge takip edilecek. Piyasanın beklentisi cari açığın haziran ayında 3,05 mlr $ seviyesinde gerçekleşeceği yönünde. İngiltere’de 2Ç18 büyüme verileri, ABD’de ise temmuz ayı enflasyon verileri ile hazine bütçe dengesi açıklanacak.  Sabah saatlerinde beklentilerin üzerinde açıklanan 2Ç18 büyüme verilerine karşılık Japonya’da satışlar görüyoruz. Çin’de de piyasalar satıcılı seyrediyor. ABD ve Avrupa’da da satıcılı başlangıçlar görebiliriz. Sabah saatlerinde kurlardaki sert hareketlilik ardından BIST’in güne satıcılı başlamasını bekliyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Fitch, Türkiye’ye ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Bankacılık sektöründe kredi hacmi haftalık bazda %1,4 arttı
  • Yabancı yatırımcılar 03 Ağustos haftasında 77 mn $ hisse alımı gerçekleştirdi (=)
  • Emlak Konut GYO (EKGYO) 2Ç18 Finansal Sonuçları: Beklentilere paralel sonuçlar (=)
  • Bolu Çimento (BOLUC) 2Ç18 Finansal Sonuçları: Net kar beklentilerin altında (=)
  • Halk Bankası (HALKB) 2Ç18 Finansal Sonuçları: Beklentilere paralel sonuçlar (=)
  • Kısa Kısa Haberler: AKSEN, ASELS, AYGAZ, ENJSA, ISDMR, KOZAL, TUPRS, THYAO, ULKER

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın