Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Yurt dışı piyasalardaki kararsız seyirlere karşılık güne hafif satışlarla 94.000 seviyelerinden başlayan endeks, günün devamında ise dalgalı seyretti. 94.800-93.300 arasında hareket eden BİST, günü de 94.244 seviyesinden tamamladı.

Fed faiz kararı öncesinde gün içinde yön bulmakta zorlanan piyasalarda kararsız seyirler izledik. Dün akşam açıklanan karara göre Fed, beklentilere paralel faizlerde değişime gitmedi. Sürdürülebilir büyümeye ilişkin belirsizliklerin arttığını vurgularken, enflasyonun zayıf seyrettiğini ifade etti. Açıklamalar sonrasında bu yıl içinde bir faiz indirim beklentisi güçlendi. Karar sonrasında ABD piyasaları günü hafif alıcılı tamamlarken, Avrupa tarafında Fransa hariç endeksler günü negatif tamamladı.

Bugün içeride Haziran ayı tüketici güveni izlenecek. Avrupa tarafında İngiltere MB faiz kararı ve tüketici güveni, ABD’de ise cari denge verisi takip edilecek. Fed kararı ardından sabah Asya piyasalarında alıcılı seyir var. Avrupa ve ABD piyasalarının açılışında alıcılı seyirler bekleniyor. BİST’in ise güne 95.000 seviyelerine yükselerek başlamasını bekliyoruz.  

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • TCMB, 2019 Haziran ayı Para Politikası Kurulu’nun toplantı özetini yayımladı

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Sermaye Hareketleri: GRNYO, HLGYO
  • Takip Listesi

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın