Vakıf Yatırım Yükleniyor

Günlük Strateji Bülteni

 

Piyasalara Bakış

Haftaya alımlarla 99.500 seviyesi üzerinden başlangıç yapan BIST, açılış ardından alıcılı bir seyir izleyerek 100.800 seviyesinin üzerini test etti. Ancak günün sonuna yakın gelen satışlarla kapanışını 99.253 seviyesinden gerçekleştirdi.

ABD’de mali sektör öncülüğünde bilanço sezonu başlamadan önce olumlu makroekonomik verilerin yarattığı iyimser hava sonucunda haftanın ilk işlem gününde borsalarda sert yükselişler gösterdi. Böylece dün 320 puan artış gösteren Dow Jones endeksinin yılbaşından bu yana getirisi artıya döndü. Avrupa tarafında ise dün teknoloji sektöründeki yükselişin desteği ile gösterge endeks değer kazancını 5. güne taşıdı.

Bugün yurt içinde ve ABD’de önemli bir veri akışı bulunmuyor. İngiltere’de sanayi üretimi, Almanya’da ise Zew Beklenti Anketi açıklanacak. Sabah saatlerinde Çin’de yatay, Japonya’da ise alıcılı seyirler görüyoruz. Avrupa ve ABD’de pozitif başlangıçlar görebiliriz. Kur tarafında gözlenen yukarı hareketin ardından BIST’in güne satıcılı bir başlangıç yapabileceğini düşünüyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Yeni kabine açıklandı

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Kısa Kısa Haberler: Bankacılık sektörü, Turizm sektörü, AKBNK, DOKTA, KARSN, TCELL
  • Sermaye Hareketleri: YATAS

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın