Vakıf Yatırım Yükleniyor

Günlük Strateji Bülteni

 

Piyasalara Bakış

BIST güne alımlarla 91.700 seviyesi üzerinden başlangıç yaptı ancak açılış ardından tekrar satış baskısıyla karşılaştı. Satışlarla 88.000 üzerine kadar gerileyen BİST, gün sonu gelen alımların ardından kapanışını 89.571 seviyesinden gerçekleştirdi.

Önceki gün ticaret savaşlarına yönelik artan endişeler nedeniyle sert düşüşler gösteren ABD borsaları dün teknoloji sektörü öncülüğünde değer kazandı. Dün ABD ekonomi gündeminde yakından izlenen TÜFE Haziran ayında %2,9 artış ile 6 yılın en yüksek seviyesine çıktı. Haftalık işsizlik maaşı başvuruları ise 18 bin azalarak 214 bin düzeyine geriledi.

Bugün yurt içinde önemli bir veri akışı bulunmuyor ancak, kapanış ardından Fitch’in Türkiye için kredi notu değerlendirmesi takip edilecek. ABD’de tüketici güven endeksi ve Wells Fargo, JP Morgan ve Citigroup bilançoları izlenecek. Sabah saatlerinde Çin piyasaları satıcılı seyrederken Japonya’da alımlar görüyoruz. Avrupa ve ABD’de de alıcılı başlangıçlar görebiliriz. BIST’in ise güne hafif alımlarla başlamasını bekliyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Önemli bir Makroekonomi & Politika haberi bulunmamaktadır

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Bankacılık sektöründe Takipteki Krediler Oranı %3,05’e çıktı
  • Yabancı yatırımcılar 06 Temmuz haftasında 397 mn $ DIBS alımı gerçekleştirdi (=)
  • Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS) hisse alım işlemleri (=)
  • Kısa Kısa Haberler: AKGRT, ALARK, ENKAI, GARAN, TCELL

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın