Vakıf Yatırım Yükleniyor

Günlük Strateji Bülteni

 

 

Piyasalara Bakış

Geçtiğimiz hafta genelinde rekor hacimlerle sert geri çekilme gösteren BİST, haftayı 89.898 seviyesinden tamamladı. BİST’in haftalık bazdaki kaybı ise %8,9 olarak gerçekleşti.

ABD’de Cuma günü açıklanan büyük finansal kuruluşların bilançoları karışık sinyaller verirken, ilgili banka hisseleri düşüşler gösterdi. Ancak haftanın son işlem gününde Nasdaq rekor seviyede, Dow Jones 1 ay sonra ilk kez 25.000 seviyesini aştı. Ayrıca Fed’in Kongre’ye sunduğu raporda, kademeli faiz artışlarına devam edileceğine işaret edildi.

Yurt içi veri akışında bugün işsizlik ve bütçe dengesi izlenecek. Yurt dışında ise Avro Bölgesi dış ticaret dengesi ve ABD’de perakende satışlar verisi ön planda olacaktır. Asya tarafında Japonya piyasaları bugün işleme kapalı olurken, Çin’de beklentilerin altında gelen sanayi üretimi ve beklentilere paralel gelen 2Ç18 büyümesine karşılık satışlar görüyoruz. Avrupa ve ABD piyasalarının yeni haftaya hafif alıcılı başlaması bekleniyor. BIST’in ise güne satışlarla başlayabileceğini düşünüyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Fitch Türkiye'nin kredi notunu düşürürken, görünümü de "negatif" olarak açıkladı

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Moody’s, Türk bankalarının sorunlu kredilerinde artış olacağını belirtti
  • Enka İnşaat (ENKAI) hisse alım işlemleri (=)
  • Kısa Kısa Haberler: ALARK, ANSGR, ARCLK, KCHOL, KORDS, TCELL
  • Temettü Ödemeleri: DOCO
  • Sermaye Hareketleri: VKGYO

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın