Vakıf Yatırım Yükleniyor

Günlük Strateji Bülteni

 

Piyasalara Bakış

Borsa güne 89.800 üzerinden yatay başlasa da yurt dışındaki kararsız seyirlere karşın yukarı yönlü bir seyir izledi. 90.000 seviyesinin geçilmesi ardından banka ve sanayi hisselerindeki alımlarla yükselen BİST, günün kapanışını da 91.630 seviyesinden gerçekleştirdi.

Dün Fed Başkanı Powell’ın ABD Kongresi'ndeki sunumunda, güçlü istihdam piyasası, hedefe yaklaşan enflasyon ve dengeli bir görünüme sahip riskler ile şu an kademeli faiz artışlarının sürdürmenin en iyi yol olacağına inandıklarını ifade etmesinin ardından ABD borsaları olumlu bir seyir izleyerek günü yükselişlerle tamamladı. Ayrıca ABD’de açıklanan bilançoların da piyasalarda olumlu karşılanması borsaları destekledi.

Yurt içinde bugün önemli bir veri akışı bulunmamaktadır. Yurt dışında ise İngiltere ve Avro Bölgesi TÜFE verileri, ABD tarafında ise konut başlangıçları ve inşaat izinleri verisi var. Ayrıca, Fed Başkanı Powell para politikası sunumunu bugün de Finansal Hizmetler Komitesi'ne gerçekleştirecek. Asya piyasalarında bu sabah pozitif seyir var, Avrupa ve ABD piyasalarının da güne alıcılı başlaması bekleniyor. BIST’in de güne alımlarla 92.000 seviyelerine yönelerek başlaması beklenebilir.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Sanayi üretimi Mayıs ayında yıllık bazda %6,4 artış gösterdi

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS) hisse alım işlemleri (=)
  • Enka İnşaat (ENKAI) hisse alım işlemleri (=)
  • Kısa Kısa Haberler: Enerji Sektörü, ALARK, CCOLA, GARAN, HALKB, SOKM

Takvim

 


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın