Vakıf Yatırım Yükleniyor

Günlük Strateji Bülteni

 

Piyasalara Bakış

Güne 91.700 seviyelerinden yatay başlayan BİST, günün devamında ise oldukça dalgalı bir seyir izledi. Açılış ardından 92.500 seviyelerine yönelen BİST, günün devamında ise 90.400 üzerine kadar geriledi. Gün sonuna doğru yeniden yukarı yönelen BİST, dalgalı seyrin sonrasında kapanışını 92.322 seviyesinden gerçekleştirdi.

Fed Başkanı Powell’ın Kongre’deki önceki gün gerçekleştirdiği sunumunun ardından dün Euro ve sterlinin dolar karşısında gerilemesi ile Avrupa borsaları son 1 ayın en yüksek seviyesinden kapandı. Bunun yanı sıra olumlu bilançolar da borsalardaki yükselişi destekledi. ABD’de ise açıklanan Fed’in Bej Kitap adlı raporunda, ekonomideki görünüme ilişkin olumlu sinyaller verilmesinin ardından Nasdaq haricinde gösterge endeksler artışlar gösterdi.

Bugün içeride konut satışları ve Temmuz ayına ilişkin TCMB Beklenti Anketi’nin sonuçları açıklanacak. ABD’de gelecek Philadelphia Fed imalat endeksi ise yakından izlenecektir. Sabah Asya piyasaları hafif satış baskılı seyrediyor. Avrupa ve ABD piyasalarının açılışında da kararsız seyirler beklenmektedir. BIST’in ise güne yatay başlamasını beklemekteyiz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Önemli bir Makroekonomi & Politika haberi bulunmamaktadır

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS) hisse alım işlemleri (=)
  • Enka İnşaat (ENKAI) hisse alım işlemleri (=)
  • Sabancı Çimento Grubu’nun 3 fabrikayı satacağı belirtildi
  • Kısa Kısa Haberler: GEREL, ORGE, OZKGY, TKNSA, VAKBN

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın