Vakıf Yatırım Yükleniyor

Günlük Strateji Bülteni

 

Piyasalara Bakış

Alımlarla güne 92.700 üzerinden başlayan BİST, günün genelinde dalgalı seyrini sürdürdü. Açılış sonrasında 93.000 seviyesini test eden BİST, daha sonra 92.000 üzerine doğru gerilese de yeniden alımlarla 93.000 üzerine yükseldi ve günü de bu seviyeden tamamladı.

Dün Avrupa borsaları madencilik sektöründe artan satış baskısı sonucunda değer kaybetti. İngiltere’de ise beklentinin altında gelen perakende satışları verisi ardından İngiltere Merkez Bankası’nın Ağustos ayında faiz artırmayabileceği yönündeki spekülasyonlarla Londra borsası günü hafif artıda tamamladı. Şirket karlılıklarına yönelik iyimserliğin oluşturduğu olumlu hava ile 5 gündür yükselen ABD borsaları dün düşüşler gösterdi.

Yurt içinde bugün önemli bir veri akışı bulunmamaktadır. Yurt dışında ise Avro Bölgesi cari denge verisi takip edilecektir. Asya tarafında sabah satış baskısı ön planda görünüyor. Avrupa ve ABD piyasaların da güne hafif satıcılı başlaması bekleniyor. BIST’in de güne 92.800 üzerinden hafif satıcılı başlaması beklenebilir.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • TCMB’nin beklenti anketinde kur ve enflasyon beklentilerindeki yükseliş sürdü

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Bankacılık sektöründe mevduat hacmi haftalık bazda %3,0 arttı.
  • Yabancı yatırımcılar 13 Temmuz haftasında 193 mn $ hisse satımı gerçekleştirdi (=)
  • Enka İnşaat (ENKAI) hisse alım işlemleri (=)
  • Kısa Kısa Haberler: Demir-Çelik Sektörü, Savunma Sektörü, MGROS, KIPA, THYAO, DOCO

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın