Vakıf Yatırım Yükleniyor

Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

BIST, haftaya alımlarla 94.100 seviyesi üzerinden başlangıç yaptı. Gün içinde bankacılık hisselerinin desteğiyle 96.000 seviyesi üzerini test eden endeks, günün kapanışını ise 95.305 seviyesinden gerçekleştirdi.

Haftanın ilk işlem gününde ABD’de teknoloji hisselerindeki yükselişin yardımı ile Nasdaq ve S&P 500 endeksleri yükselişler gösterirken, Dow Jones ise hafif düşüş kaydetti. Hafta sonu düzenlenen G-20 toplantısında, ticaret savaşlarının küresel ekonomiye etkisi üzerine net bir mesaj verilmemesi dikkat çekerken, dün Avrupa borsaları değer kaybederek gerilemeye devam etti.

Bugün yurt içinde TCMB’nin PPK faiz kararı toplantısı izlenecek. Piyasanın beklentisi Merkez Bankası’nın haftalık repo faizinde 100 baz puan artış yapması yönünde bulunuyor. Dışarıda ise Almanya, Avro Bölgesi ve ABD’de PMI verileri izlenecek. Sabah saatlerinde Asya tarafında olumlu bir görünüm var. Çin ve Japonya piyasaları alıcılı seyrediyor. ABD ve Avrupa’nın da güne alımlarla başlaması bekleniyor. BIST’in de güne alıcılı bir başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Tüketici güven endeksi temmuz ayında 73,1 seviyesine yükseldi

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Enka İnşaat (ENKAI) hisse alım işlemleri (=)
  • Kısa Kısa Haberler: ASELS, DGZTE, KOZAL, THYAO, TUPRS

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın