Vakıf Yatırım Yükleniyor

Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

BIST haftanın son işlem gününe 94.900 seviyesi üzerinden yatay bir başlangıç yaptı. Günün genelinde karışık bir seyir izleyen endeks, satışlarla 94.400 seviyesi üzerine gerilese de kapanışını 95.585 seviyesinden gerçekleştirdi. BIST’in haftalık kazancı %1,6 oldu.

Haftanın son işlem gününde Avrupa’da beklentinin üzerinde gelen şirket karlılıkları sonucunda borsalar yükselişler gösterdi. Böylece gösterge endeks haftalık bazda %1,7 değer kazanarak mart ayından bu yana en iyi haftalık performansı kaydetti. ABD’de ise Cuma günü Twitter, Intel ve Exxon’un tahminlerin altında bilanço açıklaması ile borsalar değer kaybetti. Ayrıca ekonomi gündeminde ABD’de yakından izlenen GSYH büyümesi 2Ç’de %4,1 ile güçlü kalmaya devam etti.

Bugün yurt içinde ekonomi güven endeksi açıklanacak. Avro Bölgesi’nde tüketici güven endeksi ve Almanya’da enflasyon verileri takip edilecek. Sabah saatlerinde Çin ve Japonya piyasaları satıcılı seyrediyor. Avrupa ve ABD’de de satıcılı başlangıçlar görebiliriz. BIST tarafında ise yatay bir açılış görebileceğimizi düşünüyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • OECD Türkiye için ekonomik anket raporunu yayımladı

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Arçelik (ARCLK) 2Ç18 Finansal Sonuçları: Beklentilerin altında FAVÖK marjı ve net kar (-)
  • İş GYO (ISGYO) 2Ç18 Finansal Sonuçları: Teslimatlar ile net kar hızlı artış gösterdi (=)
  • TSKB (TSKB) 2Ç18 Finansal Sonuçları: Aktif kalitesinde hızlı bozulma   (-)
  • Kısa Kısa Haberler: Havacılık Sektörü, Enerji Sektörü, ANACM, ANSGR, ODAS, ORGE, SASA, SISE, SODA, TKURU, TRKCM, TCELL, VESTL

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın