Vakıf Yatırım Yükleniyor

Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Haftanın son işlem gününe 94.400 seviyesi üzerinden yatay bir başlangıç yapan BIST, gün içinde yukarı yönde denemelerde bulundu. Alımlarla 96.000 seviyesi üzerini test eden endeksin kapanışı 95.610 seviyesinden gerçekleşti.

Haftanın son işlem gününde ABD’de açıklanan tarım dışı istihdamın Temmuz ayında 157 bin artış ile beklentinin altında gerçekleşirken, işsizlik oranı %4,0’den %3,9’a geriledi. Çin, ABD'den ithal edilen 60 mlr $ değerinde ürünlere dört farklı oranda ek gümrük vergisi koyma kararı almasının ticaret savaşı endişelerini arttırmasının yanı sıra tahminlerin altında gelen istihdam verisine piyasaların tepkisi sınırlı oldu ve ABD borsaları Cuma gününü hafif yükselişlerle tamamladı. Avrupa borsaları ise Cuma günü teknoloji sektörü hisseleri öncülüğünde yükselişler gösterdi.

Bugün yurt içinde ve yurt dışında önemli bir gündem maddesi bulunmuyor. Sabah saatlerinde Japonya’da yatay, Çin’de ise satıcılı seyirler izliyoruz. ABD ve Avrupa’da satıcılı bir başlangıçlar görebiliriz. BIST ise kurdaki dalgalanma nedeniyle bir miktar satıcılı açılabilir.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • TÜFE temmuz ayında piyasa beklentisinin altında %0,55 artış gösterdi

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Otokar (OTKAR) 2Ç18 Finansal Sonuçları: Öngördüğümüz gibi zayıf bir çeyrek daha (-)
  • Kısa Kısa Haberler: Savunma Sanayii, AVISA, TATGD

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın