Vakıf Yatırım Yükleniyor

Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Alımlarla güne 100.000 üzerinden başlayan endeks, günün devamında ise bu seviyelerde satış baskısıyla karşılaştı. Gün içi denemelerinde de 100.000 seviyesini aşmakta zorlanan BİST, satışlar sonrasında kapanışını 99.292 seviyesinden gerçekleştirdi.

Dün petrol fiyatlarının yükselmesinin ardından enerji sektörü hisselerinde görülen olumlu seyir Avrupa borsalarını destekledi ve gösterge endeks alıcılı kapandı. Fed faiz kararı öncesinde ABD borsalarında ise borsalar karışık bir görünümle günü tamamladı.

Yurt içinde bugün önemli bir veri akışı bulunmamaktadır. Yurt dışında ise Fed’in faiz kararı takip edilecektir. Saat 21:00’de Fed’den gelecek faiz kararına ilişkin piyasaların beklentisi 25 baz puanlık artış göreceğimiz yönünde bulunuyor. Karar ardından Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları yakından izlenecektir. Asya piyasalarında bu sabah pozitif seyirler görüyoruz. ABD ve Avrupa piyasalarının güne alıcılı başlaması beklenirken, dün gözlenen satışların ardından BIST’in de güne alımlarla başlamasını bekliyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Önemli bir Makroekonomi & Politika haberi bulunmamaktadır

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Bankalarda stres testlerinin başladığı belirtildi
  • Kısa Kısa Haberler: EMNIS, EKGYO, ORGE, YGYO

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın