Vakıf Yatırım Yükleniyor

Haftalık Strateji Bülteni

Yurt dışı piyasaların seyri takip edilecek…

  • Endeks, geçtiğimiz hafta kur ve faiz tarafında gözlenen hareketliliğe bağlı olarak haftayı 114.930 seviyesinden tamamlarken, haftalık bazda ise %1,4 değer kaybetti. 
  • Bu hafta küresel piyasalarda PMI rakamları yakından izlenecektir. ABD tarafında Cuma Fed Başkanı Powell’ın TSİ 20:30’da yapacağı konuşma beklenecektir. Yurt içinde ise haftanın en önemli verisi Mart ayı enflasyon rakamları olacaktır. Piyasalarda beklenti Mart ayında TÜFE’de %0,81 artış görüleceği yönünde bulunuyor.
  • Yeni haftaya Avrupa piyasaları kapalı başlarken, ABD tarafında ise satış baskılı açılışlar beklenmektedir. BİST ise haftaya 115.000 üzerinden alımlarla başlasa da mevcut seviyelerde yatay seyretmektedir.
  • BİST’in, yurt dışı piyasalarda kalıcılı bir toparlanma görmeden yukarı yöndeki hareketlerde satışlarla karşılaşmasını bekliyoruz. Özellikle de 116.000 aşılmadığı sürece BİST tarafında satış baskısı ön plana çıkacaktır. Satış baskısının sürmesi halinde ise BİST tarafında 113.200-112.500 aralığına doğru geri çekilme riskinin artacağını düşünüyoruz.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın