Vakıf Yatırım Yükleniyor

Haftalık Strateji Bülteni

Ticaret savaşı endişeleriyle dalgalı seyrin devamı beklenmeli…

  • Ticaret savaşı endişeleri ile birlikte kur ve faiz tarafında gelinen seviyeler, BİST’in geçtiğimiz haftayı 114.738 seviyesinden, bir önceki haftaya paralel olarak, tamamlamasında etkili oldu.
  • Bu hafta ABD tarafında enflasyon, Fed tutanakları ve 1Ç18 bilanço sezonuna ilişkin haber akışları, global piyasaların odak noktasında olacaktır. Avrupa tarafında ise sanayi üretimi, AMB tutanakları ve dış ticaret dengesi verileri izlenirken, Çin tarafında enflasyon ve dış ticaret verileri takip edilecektir.  Yurt içi veri akışında ise Çarşamba günü açıklanacak olan Şubat ayı cari denge verisi (Beklenti: -4,3 mlr $, önceki 7,1 mlr $) izlenecektir.
  • Yurt dışı piyasaların pozitif bir eğilimle yeni haftaya başlaması, BİST tarafında da açılışın 115.400 üzerinden gerçekleşmesinde etkili oldu. Ancak, ticaret savaşları ile birlikte kur ve faiz tarafında gelinen seviyeler BİST’i baskı altında tutmaya devam edecektir.
  • Yükselişlerde 116.000 üzerinde kalıcı olarak güçlenme görmediğimiz sürece, geçen hafta belirttiğimiz ve de çok yaklaştığımız 113.200-112.500 aralığının test edilme riski sürecektir.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın