Vakıf Yatırım Yükleniyor

Haftalık Strateji Bülteni

Yurt içi piyasaların yönü üzerinde PPK kararı etkili olacaktır…

  • Erken seçim haber akışı BİST’in geçen hafta dalgalanmasında etkili olduğunu izledik. Seçim tarihinin 24 Haziran olarak netleşmesi ise BİST’in haftayı 110.932 seviyesinde tamamlamasında ve %1,2 değer kazancı elde etmesinde önemli rol oynadı.
  • Yurt dışı piyasalar, BİST’in tatil dönüşü işleme açıldığı bugün alım ağırlıklı bir seyir izlemektedir. Buna karşın BİST tarafında, bu hafta başlayacak 1Ç18 finansalları öncesinde, hisse bazlı hareketler görsek de, satış baskısının devam ettiği görülmektedir. Bu haftanın devamında yurt içi piyasaların yönü üzerinde yarın PPK’dan gelecek faiz kararı önemli olacaktır. Piyasa beklentisi, geç likidite penceresi tarafında 50 baz puanlık bir faiz artışı beklentisine işaret etmektedir.
  • Bu hafta yurt dışı veri akışında ABD’de Cuma açıklanacak 1Ç18 büyüme verisi ile Avrupa tarafında Perşembe günü açıklanacak AMB faiz kararı ve Başkan Draghi’nin açıklamaları yakından izlenecektir. 
  • PPK kararı ardından BİST tarafında 112.000 ve 114.000 seviyeleri hedef olarak izlenmeye devam edilecektir. Yukarı hareketlerde satış baskısının geri gelmesi halinde ise 109.000-107.500 aralığına geri dönüş beklenmelidir.

 

PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın