Vakıf Yatırım Yükleniyor

Haftalık Strateji Bülteni

BİST tarafında tepki hareketleri sınırlı kalıyor…

  • Geçtiğimiz hafta genelinde satış baskısında kalan ve haftalık bazda %3 değer kaybeden BİST, kapanışını da 107.614 seviyesinden gerçekleştirdi.
  • Salı BİST işleme kapalı olurken, Avrupa tarafında ise Almanya ve Fransa piyasaları kapalı olacak. Haftanın devamında ise yurt içinde Nisan ayı enflasyon verisi izlenecek. Bizim beklentimiz TÜFE’de aylık bazda %1,27 artış olacağı (piyasa beklentisi: %1,50 artış) yönündedir. ABD’de Çarşamba akşamı Fed kararı, Cuma günü ise tarım dışı istihdam verisi izlenecektir. Avrupa tarafında ise Çarşamba günü gelecek 1Ç18 büyüme verisi önemli olacaktır.
  • PPK ardından kur tarafında sakin bir seyir gözlenirken, BİST haftaya alımlarla başladı. Haftanın devamında da içeride enflasyon, BİST şirketlerinin 1Ç18 finansalları ve DeFacto ile Beymen halka arzı izlenecektir.  
  • Yukarı yönlü zayıf denemeler gözlediğimiz BİST tarafında 108.000 aşılıp üzerinde güç toplanabilirse 109.000 ve 110.000 seviyeleri hedeflenebilir. Bu olmadığı sürece 105.000 seviyelerine doğru geri çekilme riski sürecektir.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın