Vakıf Yatırım Yükleniyor

Haftalık Strateji Bülteni

Satışların devamı halinde 100.000-96.000 aralığı görülebilir…

  • Borsa İstanbul, geçtiğimiz hafta beklentileri aşan enflasyon, S&P kararı ve yurt dışı piyasalardaki risk iştahındaki azalışla %4,7 değer kaybederek haftayı 102.599 seviyesinden tamamladı.
  • Yurt içinde bu hafta da BİST şirketlerinin 1Ç18 finansalları izlenmeye devam edilirken, halka arzlara ilişkin gelişmeler de takip edilecektir. ABD tarafında Fed Başkanı Powell’ın konuşması ve enflasyon verileri, Avrupa tarafında ise sanayi üretimleri ile İngiltere Merkez Bankası’nın faiz kararı izlenecektir. Çin’den gelecek dış ticaret verileri ile enflasyon verileri de global piyasaların takip edeceği diğer veri akışı olarak ön plana çıkacaktır.
  • Yurt dışı piyasalar bu haftaya alım ağırlıklı başladı. BİST tarafında ise kur ve faiz tarafındaki seyrin gölgesinde 101.000 seviyelerine kadar gerileme izliyoruz.  
  • Kur ve faiz tarafında normalleşme görmediğimiz sürece risk iştahındaki azalışlarda BİST tarafında 100.000-96.000 aralığına doğru gerilemelerin devamı beklenmelidir. 104.000 üzerine doğru güçlü alım desteğinde yukarı hareketler göremediğimiz sürece de, BİST tarafındaki yukarı hareketler tepkinin ötesine geçemeyebilir.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın