Vakıf Yatırım Yükleniyor

Haftalık Strateji Bülteni

Kur ve faizlerde hareketlilik, yükselişi sınırlayacaktır…

  • Geçtiğimiz hafta BİST’in %0,7 değer kaybederek haftayı 101.852 seviyesinden tamamladığını izledik. Kur ve faizlerdeki hareketliliğin kısmen azalması, BİST tarafında alımları getirse de yukarı hareket sınırlı kaldı.
  • Bu haftaya beklentilerin üzerinde gerçekleşen cari açık ile başladık. Haftanın devamında yurt içinde işsizlik, bütçe dengesi, sanayi üretimi ve TCMB Beklenti Anketi izlenecektir.
  • ABD tarafında sanayi üretimi ön plana çıkarken, Avrupa tarafında sanayi üretimi ve 1Ç18 büyüme verisi ile Merkez Bankası Başkanı Draghi’nin konuşması takip edilecektir.
  • Yeni haftaya yurt dışı piyasalar yine alım ağırlıklı başladı. Kur ve faiz tarafında ise içerideki hareketliliğin devamı, BİST’in haftaya daha sınırlı hareketlerle başlamasını beraberinde getirdi. 
  • Haftanın devamında kur ve faiz tarafında sakinleşme göremediğimiz sürece BİST tarafındaki satışların devam etme riski sürecektir. Yukarı hareketlerde 102.800-104.000 aralığını hedeflemesi beklenen BİST’in, kur ve faizlerdeki dalgalı seyrin devam etmesi halinde ilk aşamada 101.000-98.000 aralığına geri dönüş yapabileceği görüşündeyiz.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın