Vakıf Yatırım Yükleniyor

Haftalık Strateji Bülteni

Mevcut dinamikler yukarı hareketleri sınırlayacaktır…

  • Kur ve faizlerde dalgalanmanın devam ettiği geçtiğimiz hafta, BİST tarafında yukarı hareketlerin sınırlı kaldığını izledik. Cuma günü kapanışını 102.4100 seviyesinden gerçekleştiren BİST, bu kapanışla haftayı %0,5’lik bir getiri ile tamamlamış oldu.
  • Yurt içinde bu hafta tüketici güveni ve kapasite kullanımı dışında önemli bir ver akışı görülmemektedir.
  • Avrupa tarafında bu hafta PMI verileri ve tüketici güveni izlenirken, Almanya ve İngiltere’den gelecek büyüme verileri takip edilecek. ABD’de ise Fed tutanakları haftanın en önemli gündem maddesi olarak izlenirken, Fed üyelerinin konuşmaları da ön plana çıkacaktır. 
  • Yurt dışı piyasalar bu haftaya alım ağırlıklı başladı. ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşlarının askıya alınması, yurt dışı piyasalardaki pozitif hareketleri destekliyor. BİST tarafında ise haftaya rekorla başlayan kur hareketleri nedeniyle, BİST yükselişlerde temkinli görünüyor.
  • BİST tarafında 104.000-99.000 aralığındaki dalgalı seyrin devamını bekliyoruz. Bu aralıkta tepki hareketleri kısa süreli getiriler için fırsat olarak değerlendirilebilir. Bu aralığın mevcut dinamiklere göre yukarı kırılma olasılığını ise düşük görmekteyiz.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın