Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Haftanın son işlem gününe tepki alımlarıyla başlayan BIST100 endeksi günün geri kalanında yine zayıf seyretti ve haftayı 1,391 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi son 1 yılın en düşük seviyesinde, 10.5 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 17 hisse değer kazandı, 82 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken, sabah saatlerinde dolar/TL 8.75 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda hafif pozitif seyir izleniyor.

Küresel piyasalar geçtiğimiz haftayı oldukça güçlü bir performansla kapattı. ABD’de hisse endeksleri FED sonrası tüm kayıplarını geri aldı ve rekor tazeledi. Avrupa ve Asya piyasalarında da iyimserlik hakimdi. Özellikle Biden’ın altyapı paketinde anlaşıldığını açıklaması hisse piyasalarını güçlendirirken, kısa vadede gerileyen emtia fiyatlarıyla enflasyon endişeleri de ötelendi. Bugün veri akışı sakin ancak haftanın devamında ABD’de istihdam, ISM imalat, Avrupa’da da PMI ve enflasyon verileri takip edilecek. Bu hafta ayrıca, bazı ülkelerde artmaya başlayan delta varyant vakalarının seyrini de yakından takip edeceğiz, nitekim bu durum zaman zaman havacılık ve turizm sektörleri üzerinde baskı yaratabilir.

BIST-100 endeksinin güne hafif pozitif başlamasını bekliyoruz. Kısa vadeli teknik görünüm 1,400 seviyesi altında zayıf. Endekste 1,375-1,350 destek seviyeleri iken 1,400-1,430 direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. 1,375 zarar-kes seviyesi olarak izlenmelidir. 

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Kısa Kısa Haberler: ALARK, EDATA, PETKM
  • Planlanan Temettü Ödemeleri
  • Planlanan Genel Kurullar
  • Haftalık Ajanda
  • Takip Listesi

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın