Teknik Strateji Bülteni - 27 Kasım 2019

 

Öneri Tarihi Hisse Öneri Günün Fiyatı Alım Satım Aralığı Zarar Kes Hedef Aralığı Son Durum
               

 

Güne tepki alımlarıyla başlayan endeks gün içinde de bu eğilimini sürdürdü ve günü %0.6 artışla 105,983 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi Ekim ayından bu yana en yüksek seviyede 10.7 milyar TL olarak gerçekleşti. Hacmin bu şekilde yüksek olmasında MSCI hisse değişimlerinin de katkısı olduğunu düşünüyoruz. BIST-100 endeksine dahil 58 hisse değer kazanırken, 39 hisse değer kaybetti.

Yurtdışı piyasalar dünkü iyimserliğin ardından  karışık bir seyir izledi. Genel olarak pozitif tarafta yer alan yurtdışı hisse endekslerinde halen ABD-Çin ticaret anlaşmasının detayları bekleniyor. Mevcut durumda beklentiler pozitifken, yeni bir haber akışı olmayışı ve Şükran günü sebebiyle işlem haftasının kısa olması hareketleri sınırlıyor.

Bugün veri gündemi nispeten yoğun geçecek. ABD’de dayanıklı mal siparişleri, 3.çeyek büyüme verisi, kişisel tüketim ve Bej Kitap yayınlanacak. Bu açıdan özellikle para birimleri  fiyatlamalarında dalgalanma görülebilir. Perşembe günü ABD piyasaları kapalı, Cuma günü ise erken kapanış gerçekleşecek.

İçeride ise gündem sakin. TCMB Başkanı Uysal’ın İSO’daki konuşması takip edilecek. Aralık ayındaki faiz kararı için bir sinyal oluşturabilir. Öte yandan ABD ile ilişkiler konusundaki alt başlıklar yakından takip edilirken, yeni bir gelişme bulunmuyor. Bu nedenle yerel varlıklarda yurtdışına paralel bir seyir bekliyoruz.

BIST-100 endeksinin güne yatay bir başlangıç yapmasını bekliyoruz.

 


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın