Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Güne alımlarla 90.200 seviyesinden yatay başlangıç yapan endeks, gün içinde yukarı yönlü bir seyir izledi. Günün sonuna doğru güçlenen alımlarla günün kapanışı 92.387 seviyesinden gerçekleşti. 

ABD ve Çin arasındaki ticaret geriliminin yakın zamanda azalacağına yönelik beklentilerle birlikte ABD borsaları dün olumlu seyrini koruyarak yükselişler gösterdi. İngiltere Merkez Bankası(BOE), faiz oranı ve varlık alım programını değiştirmezken, Brexit sürecinin sorunsuz devam etmesi halinde faiz artırımlarının gelecekte hafif şekilde daha hızlı olabileceğine işaret etmesi dikkat çekti. Ayrıca Brexit sürecinin Kasım ayında tamamlanacağına yönelik haberler basında ön plana çıkarken, sterlin dolar karşısında güçlendi.

Bugün yurt içinde önemli veri akışı bulunmuyor. Almanya ve Avro Bölgesi’nde PMI verileri takip edilecek. ABD’de dış ticaret dengesi, tarım dışı istihdam ve işsizlik oranı verileri izlenecek. Sabah saatlerinde Çin ve Japonya’da alıcılı seyirler görüyoruz. ABD ve Avrupa’nın da güne pozitif başlaması bekleniyor. BIST’in de haftanın son işlem gününe alıcılı bir başlangıç yapmasını bekliyoruz.                                                                     

Makroekonomi & Politika Haberleri

EBRD, 2018 Kasım Ayı Bölgesel Ekonomik Görünüm Raporu’nun yayımladı

İstanbul’da perakende fiyatlar ekim ayında %3,47 artış gösterdi

İmalat PMI endeksi ekim ayında 44,3 seviyesine yükseldi

Sektör ve Şirket Haberleri

Bugün Otokar (OTKAR) 3Ç18 finansallarını açıklayacak (=)  

Kısa Kısa Haberler: DENIZ, GSRAY, KARDM, ODAS, PETKM, SASA, SOKM

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın