Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Güne 98.400 seviyesi üzerinden yatay başlangıç yapan BIST, gün içinde karışık bir seyir izledi. Yukarı yönde kalıcılık sağlamayan endeks günün kapanışını 98.161 seviyesinden gerçekleştirdi.

Dün ABD borsaları karışık bir seyirle günü tamamladı. Dow Jones endeksi rekor seviyelerde kapanırken, Nasdaq ise değer kaybederek olumsuz ayrıştı. Avrupa tarafında da dün satıcılı bir seyir görüldü. İtalya ve Yunanistan’a yönelik bütçe endişelerinin etkisi ile gösterge endeks %0,5 geriledi.

Bugün yurt içinde eylül ayı enflasyon verileri açıklanacak. Tüketici fiyatlarında aylık %3,3 artış gerçekleşmesini ve yıllık enflasyon oranın %21 seviyesine yükselmesini bekliyoruz. Bugün Almanya, Avro Bölgesi ve ABD’de imalat dışı PMI verileri açıklanacak. ABD’de Fed Başkanı Powell’ın ve Fed üyeleri Evans, Brainard ve Mester’in konuşmaları takip edilecek. Çin piyasaları kapalı kalmaya devam ediyor. Japonya’da sabah saatlerinde satıcılı seyirler görüyoruz. ABD’de pozitif, Avrupa’da karışık seyirler görebiliriz. BIST’in ise yatay bir başlangıç yapabileceğini düşünüyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Önemli bir Makroekonomi & Politika haberi bulunmamaktadır.

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Emlak Konut GYO (EKGYO), Büyükyalı İstanbul projesinde revizyona gidildiğini açıkladı (=)
  • Kısa Kısa Haberler: Otomotiv Sektörü, KORDS, MGROS

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın