Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Düne hafif alıcılı bir seyirle başlayan BIST100 endeksi günün geri kalanında da güçlü seyretti ve haftanın ilk işlem gününü  %1.9 artışla 1,133 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 25.9 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 76 hisse değer kazandı, 20 hisse ise değer kaybetti. Bugüne başlarken yurtdışı vadeli piyasalarda %1’e yakın yükseliş görülüyor.

ABD’de hisse endeksleri başkanlık seçimi öncesinde pozitif fiyatlanıyor. Demokrat aday Biden’ın anketlerde önde olması ve kritik sayılan eyaletlerde de farkı açması sebebiyle seçimi kazanma ihtimali %90 olarak görülüyor. Buna bağlı olarak hisse piyasalarında pozitif bir seyir izlerken, ABD teknoloji şirketlerinde ise hafif satışlar gözlemliyoruz. Öte yandan dün küresel çapta açıklanan PMI verilerinde de güçlü bir gerçekleşme gördük. Özellikle ABD ve Çin PMI verileri toparlanmanın devamına işaret ediyor. ABD’de bugün yapılacak olan seçim sonrasında, Perşembe günü FED faiz kararı yakından takip edilecek. Ancak Demokratların anketlerdeki gibi hem başkanlığı hem de kongreyi kazanması halinde küresel piyasalarda iyimserliğin güçlendiğini görebiliriz. Ancak yine de Türkiye saatiyle Çarşamba sabahı göreceğimiz sonuçlar öncesi ve sonrasında oynaklığa karşı korunmalı olmayı öneriyoruz. Bugün içeride Ekim ayı enflasyon verisi takip edilecek.

BIST-100 endeksinin güne pozitif başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endekste dünkü yükselişin ardından 1,125 seviyesi destek, 1,150 ise direnç haline geldi. Genel görüntü halen yükselişin tepki niteliğinde olduğuna işaret etse de, 1,150 seviyesini önemsiyoruz.   1,125 seviyesini de kısa vadeli zarar-kes seviyesi olarak belirliyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • İmalat PMI endeksi ekim ayında 53,9’a yükseldi

Sektör ve Şirket Haberleri

  • TSKB (TSKB) 3Ç20 Finansal Sonuçları: Beklentiler ile uyumlu net kar (=)
  • Kısa Kısa Haberler: TKFEN
  • Haftalık Ajanda
  • Takip Listesi

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın