Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Düne yatay seyirle başlayan BIST100 endeksi günün geri kalanında da güçlü seyretti ve günü 1,150 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 22.3 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 62 hisse değer kazandı, 35 hisse ise değer kaybetti. Bugüne başlarken yurtdışı vadeli piyasalarda yatay seyir izleniyor.

ABD’de dün başlayan başkanlık seçiminde oylama ve sayım sabah saatlerinde sürüyor. Son aylarda önde olan Biden oy sayısı olarak halen önde ancak çoğu eyalette sonuçlar kesinleşmedi ve delege sayısı anlamında Trump farkı kapatmışa benziyor. Özellikle salıncak eyaletlerde Trump’ın önde olması sebebiyle, Trump’ın seçimi kazanma ihtimalinin arttığından da bahsedebiliriz. Ancak kesin sonuçların bugün netleşmeme olasılığı da mevcut, bu nedenle bugün piyasalarda dalgalanma devam edecektir. Dün tüm gün boyunca Biden’ın kazanma ihtimali fiyatlandı, özellikle küresel ölçekte mali sektörün güçlü performans kaydettiğini izledik. Bugün seçim sonuçlarına bağlı olarak bu eğilim sürebilir ancak Trump’ın kazanma ihtimaliyle teknoloji şirketleri, mali sektöre tercih edilecektir. İçeride ise TL’nin seyri kritik olacak.

BIST-100 endeksinin güne pozitif başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadeli görünümde 1,150 üzerinde kapanış olumlu, ancak açılış sonrasında üzerinde kalınması gerekiyor. Yine de gün içi dalgalanma riski sebebiyle 1,140-1,125 desteklerini yakın izlemek gerekmektedir. 1,150 üzerinde 1,170 ana direnç konumundadır.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • TÜFE Ekim’de beklentilere paralel %2,13 arttı

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Kısa Kısa Haberler: AKCNS, AKSEN, CIMSA, ISCTR, THYAO
  • Haftalık Ajanda
  • Takip Listesi

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın