Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Cuma gününe pozitif başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında dalgalı bir seyir izledi ve %0.3 artışla 1,376 seviyesinden kapandı. İşlem hacmi 12.8 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, BIST-100 endeksine dahil olan 44 hisse değer kazandı, 50 hisse ise değer kaybetti. İşlem hacminin %36’sı ilk 5’te yer alan hisselerde gerçekleşti. Sabah saatlerinde Dolar/TL kuru 8.68 seviyesinden işlem görürken yurtdışı hisse vadeli piyasalarında ise karışık seyir izleniyor.

Bugün 4 Temmuz Bağımsızlık Günü sebebiyle kapalı olacak olan ABD piyasalarında Cuma günü rekor seviyeler yenilendi. S&P500 endeksi 7.gün üst üste yükselerek Ağustos 2020’den bu yana en iyi seriyi yakaladı. %2’nin üzerinde yükselen Apple ve Microsoft yükselişte başı çekerken, beklentilerin hafif üzerinde gerçekleşen istihdam verileri piyasaları destekledi. Hatırlanacağı üzere FED Başkanı Powell istihdamda daha güçlü toparlanma için sonbahar aylarını işaret etmişti. Bu nedenle öncesinde gerçekleşecek her istihdam verisi önemli olacak. Haftaya başlarken Çin’den gelen zayıf PMI verileri ekonomide dengelenme olarak değerlendirilebilir. Bugün Avrupa’da PMI verileri takip edilecek. İçeride ise Haziran ayı enflasyon rakamları bekleniyor. Haziran ayında TÜFE’nin aylık bazda %1.42, yıllık bazda ise %16.92 seviyesinden gerçekleşmesi bekleniyor.

BIST-100 endeksinde hafif pozitif başlangıç öngörüyoruz. Endekste 1,377 üzerinde 1,400 ikincil direnç olarak takip edilebilir. 1,364-1,350 ise destek seviyeleri olarak izlenmelidir.

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Kısa Kısa Haberler: Otomotiv Sektörü, ESCAR, KARYE, KRVGD, MANAS, PGSUS
  • Planlanan Sermaye Hareketleri
  • Planlanan Temettü Ödemeleri
  • Planlanan Genel Kurullar
  • Haftalık Ajanda
  • Takip Listesi

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın