Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

BIST, haftanın son işlem gününe 92.400 seviyesi üzerinden yatay başlangıç yaptı. Gün içinde yukarı yönlü bir seyir izleyen endeks, haftanın kapanışını 94.123 seviyesinden gerçekleştirdi. Endeksin haftalık kazancı %3,9 oldu.

ABD-Çin arasındaki ticaret görüşmelerine yönelik haber akışlarıyla beraber ABD borsaları haftanın son işlem gününde değer kaybetti. Ekonomi gündeminde ise yakından izlenen tarım dışı istihdam Ekim ayında 250 bin artarak beklentinin üzerinde gerçekleşirken, işsizlik oranı %3,7 düzeyinde kaldı. Cuma günü Avrupa borsaları ise İngiltere hariç yükseliş göstererek olumlu ayrıştı.

Bugün yurt içinde ekim ayı enflasyonu açıklanacak. Beklentimiz ekim ayında tüketici fiyatlarının %0,85 artarak yıllık enflasyon oranının %23’e gerilemesi yönünde bulunuyor. Avrupa’da önemli bir veri akışı bulunmazken, ABD’de PMI verilerini takip edeceğiz. Sabah saatlerinde Çin ve Japonya’da satıcılı seyirler görüyoruz. ABD’de satıcılı, Avrupa’da ise yatay başlangıçlar görebiliriz.  BIST’in haftaya yatay bir başlangıç yapmasını bekliyoruz. 

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Önemli bir Makroekonomi & Politika haberi bulunmamaktadır

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Yabancı yatırımcılar 26 Ekim haftasında 32 mn $ hisse alımı gerçekleştirdi.
  • Kısa Kısa Haberler: İnşaat Sektörü, AKSA, EKGYO, OTKAR, PEKGY, THYAO
  • Temettü Ödemeleri: GOLTS
  • Sermaye Hareketleri: HDFGS

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın