Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Düne pozitif seyirle başlayan BIST100 endeksi günün geri kalanında iyimserliğini korudu ve %1 artışla 1,180 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 24.2 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 75 hisse değer kazandı, 21 hisse ise değer kaybetti. Sabah saatlerinde yurtdışı vadeli piyasalarda kar satışları görülüyor.

ABD’de halen oy sayımı suruyor ancak Biden’in kazanma ihtimali artık çok yüksek. Buna bağlı olarak piyasa fiyatlamalarında da iyimserlik izlenirken, Senato’da homojen dağılım oluşması özellikle teknoloji şirketlerindeki hızlı toparlanmayı destekledi. Genel olarak riskli varlıklara talebin sürmesi beklenebilir. Bu aşamada ABD tahvillerinin seyri onemli olacaktir. Secim başlığının yanı sıra dun BoE ve FED toplantilarini yakından izledik. BoE varlık alım programını artırırken, FED herhangi bir değişiklige gitmedi. Ancak Powell basın toplantısında ekonominin hala zayıf olduğuna ve mali-parasal desteklerin sürmesi gerektiğine vurgu yaptı. Bugun ABD’de açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi takip edilecek.

BIST-100 endeksinin güne hafif satıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz. Kısa vadeli görünümde 1,190-1,200 direnç, 1,170 ise destek ve zarar-kes seviyesi olarak izlenmelidir.  

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Yabancı yatırımcılar 30 Ekim haftasında net 117 mn $ hisse satışı gerçekleştirdi
  • Kısa Kısa Haberler: Bankacılık Sektörü, ALBRK, ISCTR, KCHOL, MGROS, TCELL
  • Haftalık Ajanda
  • Takip Listesi

Takvim

 


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın