Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

BIST, haftaya satışlarla 94.100 seviyelerinin üzerinden başlangıç yaptı. Açılışın ardından bankacılık endeksinin öncülüğünde yönünü yukarı çeviren endeks 96.200 seviyesinin üzerini test etti. Günün kapanışı 96.087 seviyesinden gerçekleştirildi.

Dün tahvil piyasalarının kapalı olduğu ABD’de borsalar günü karışık bir görünümle tamamladı. Dow Jones yükseliş kaydederek olumlu ayrışırken, yükselen faiz oranlarına yönelik endişelerle S&P ve Nasdaq değer kaydetti. Avrupa tarafında ise İtalya ve AB arasındaki bütçe görüşmeleri devam ederken, İtalyan bankalarında satış baskısı artış gösterdi. Gösterge endeks ise %1,0’in üzerinde değer kaybetti.

Bugün yurt içinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın enflasyon ile mücadele ile ilgili yapacağı açıklamalar takip edilecek. ABD’de Fed üyeleri Williams ve Harker’ın konuşmaları izlenecek. Sabah saatlerinde Japonya’da satıcılı, Çin’de alıcılı seyirler izliyoruz. ABD’de karışık, Avrupa’da pozitif başlangıçlar görebiliriz. BIST’in de güne alıcılı bir başlangıç yapabileceğini düşünüyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • IMF Dünya Ekonomik Görünüm raporunda küresel büyüme beklentilerini düşürdü

Sektör ve Şirket Haberleri

  • TBB, 15 mn TL’nin altında kredi borcu olan işletmeler için tavsiye karar açıkladı
  • Kısa Kısa Haberler: TAVHL, TCELL
  • Sermaye Hareketleri: AKGUV

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın