Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Güne alımlarla 95.600 seviyesi üzerinden başlangıç yapan BIST, günün genelinde alıcılı bir seyir izledi. Alımlarla 97.100 seviyesinin üzerini test eden endeksin kapanışı 96.657 seviyesinden gerçekleşti. BIST’in haftalık kazancı %1,9 oldu.

Haftanın son işlem gününde ABD borsalarında yükselişler görüldü. 6 gündür aralıksız değer kaybeden S&P 500 endeksi Cuma günü toparlanarak günü %1’ün üzerinde yükselişle tamamladı. Haftalık bazda bakıldığında ise ABD borsaları yaklaşık %4 düzeyinde değer kaybetti. Cuma günü Avrupa tarafında ise borsalarda zayıf seyir devam etti ve Stoxx 600 endeksi haftalık bazda %4,6 gerileyerek Şubat ayından bu yana en sert haftalık düşüşünü kaydetti.

Bugün yurt içinde temmuz ayı işsizlik oranı ve eylül ayı bütçe dengesi açıklanacak. Avrupa’da önemli bir veri akışı bulunmazken, ABD’de New York Fed sanayi endeksi açıklanacak. Sabah saatlerinde Japonya ve Çin’de satıcılı seyirler görüyoruz. ABD ve Avrupa’da negatif başlangıçlar görebiliriz. BIST’in ise güne alıcılı bir başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Önemli bir Makroekonomi & Politika haberi bulunmamaktadır.

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Kısa Kısa Haberler: EKGYO, SASA, TTKOM

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın