Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Güne alımlarla 99.200 seviyesi üzerinden başlangıç yapan endeks, gün içinde bir miktar satış baskısı altında kaldı. Kapanışa yakın gelen alımlarla yönünü yukarı çeviren BIST, günün kapanışını 98.991 seviyesinden gerçekleştirdi.

Fed’in dün açıklanan 25-26 Eylül tarihlerindeki faiz toplantısına ilişkim tutanaklarında, son olarak alınan faiz artırma kararının ekonominin gücünü yansıttığı vurgulanırken, kademeli faiz artırımlarına devam edileceğinin sinyali verildi. Tutanakların ardından ABD borsaları günü düşüşlerle tamamladı. Gündemde AB-İngiltere Brexit anlaşmasına yönelik sürecin yer aldığı Avrupa’da ise borsalar dün satıcılı bir seyir izledi.

Bugün yurt içinde TCMB beklenti anketi sonuçları açıklanacak. Avrupa’da önemli bir veri akışı bulunmazken, ABD’de CB öncü göstergeler endeksi ve Fed üyeleri Bullard ve Quarles’in konuşmaları takip edilecek. Sabah saatlerinde Çin ve Japonya’da satıcılı seyirler izliyoruz. ABD’de satıcılı, Avrupa’da yatay başlangıçlar görebiliriz. BIST’in güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Önemli bir Makroekonomi & Politika haberi bulunmamaktadır

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Akbank (AKBNK) 2018 yılı enflasyon beklentisini revize etti (+)
  • Kısa Kısa Haberler: Otomotiv Sektörü, AKENR, ANHYT, FROTO, SKBNK

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın