Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Güne tepki alımlarıyla seyirle başlayan BIST100 endeksi günün geri kalanında tepki alımlarıyla yükseldi ve günü 1,294 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 35 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 80 hisse değer kazandı, 19 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL 7.72 seviyesinden işlem görürken, sabah saatlerinde yurtdışı vadeli piyasalarda pozitif bir seyir izleniyor.

Küresel piyasalarda dalgalanma sürerken içeride ana gündem maddesi TCMB faiz kararı olacak. Son olarak ekonomi yönetimindeki değişikliklerin ardından gerek gelen açıklamalar gerekse atılan adımlar bu PPK toplantısına ilişkin beklentileri artırdı. Piyasa beklentisi TCMB’nin 1 haftalık repo faizinde 475 baz puan artışa gideceği yönünde. Ayrıca sıkı duruşun korunması ve fonlama kompozisyonunun da değişerek tek faiz fonlama yapısına geçilmesi beklentisi de mevcut. Bu beklentilerin karşılanması durumunda TL varlıklarda bir süredir devam eden güçlü seyrin ivme kazanmasını bekleriz.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. 1,290 seviyesinin üzerinde kapanmayı başaran endekste 1,300-1,325 ve 1,350 direnç, 1,275-1,265 seviyeleri ise destek olarak izlenebilir.    

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Kısa Kısa Haberler: PETKM
  • Haftalık Ajanda
  • Takip Listesi

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın