Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Güne güçlü alımlarla 1,220 seviyelerinde başlayan BIST-10 endeksi gün içinde kar satışlarıyla geriledi ancak yine de gücünü koruyarak 1,211 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 21.3 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 42 hisse değer kazandı, 54 hisse ise değer kaybetti. Dolar/TL gün içinde 7.80 seviyesinin altına gelirken, risk primi CDS de uzun süredir ilk defa 500 altında işlem gördü. Bugüne başlarken yurtdışı vadeli piyasalardan negatif sinyaller alıyoruz.

ABD’de görüşülen ve sona yaklaşıldığı düşünülen teşvik paketi konusunda bir anlaşma olsa da Senato’dan geçemeyeceği beklentileri küresel endeksler üzerinde baskı yaratıyor. Öte yandan başkanlık seçimiyle ilgili oraya atılan Rusya-İran iddialarının da zaman zaman dalgalanma yarattığını belirtelim. Piyasalarda fiyatlama anlamında çok değişiklik yok, hisse senetleri teşvik paketi paralelinde hareket ederken, bugün yapılacak olan açık oturum, ABD seçimleri öncesinde bazı oy oranlarını etkileyebilir. İçeride ise gündem TCMB faiz kararı olacak. Piyasa beklentisi 150-200 baz puan faiz artırımı olacağı yönünde, bu ve üzeri bir faiz artırımı normalleşme adımları çerçevesinde olumlu fiyatlanacaktır.

BIST-100 endeksinin güne hafif satıcılı başlangıç yapmasını bekliyoruz. 1,200-1,195 destek haline gelirken 1,215-1,220 direnç seviyesi olarak izlenebilir. 1,200 kısa vadeli zarar kes seviyesi olarak izlenmelidir.   

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Kısa Kısa Haberler: DGKLB, EREGL, FROTO, GLYHO, TAVHL, TRGYO
  • Haftalık Ajanda
  • Takip Listesi

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın