Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Güne hafif alımlarla 93.800 seviyesi üzerinden başlangıç yapan endeks, yukarı yönde kalıcılık sağlayamadı. Günün sonuna doğru artan satış baskısı ile kapanış, 92.692 seviyesinden gerçekleşti.

Dün ABD borsalarında sert düşüşler görülürken, Dow Jones ve S&P 500 endeksleri yılbaşından bu yana kaydettikleri getirileri geri vererek negatif bölgeye geçti. ABD’de bilançolar yakından izlenirken, küresel büyümeye yönelik endişeler ön plana çıktı. Avrupa tarafında ise İtalya ve Almanya öncülüğünde borsalar değer kaybetti. İtalya’da bütçe endişeleri devam ederken, dün ekonomideki aktiviteye yönelik sinyal veren PMI verilerinin beklentinin altında gelmesi piyasalarda bir miktar moral bozdu.

Bugün yurt içinde ekim ayı reel kesim güven endeksi ve kapasite kullanım oranı açıklanacak. Saat 14.00’da açıklanacak TCMB Para Politikası Kurulu toplantısı kararı piyasalar tarafından yakından takip edilecek. Beklentiler TCMB’nin politika faizi olan 1 hafta vadeli repo ihalesi faizini sabit bırakması yönünde. Bugün aynı zamanda Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararı ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi’nin basın toplantısı yakından izlenecek. Sabah saatlerinde Çin ve Japonya’da satıcılı seyirler görüyoruz. ABD’nin pozitif, Avrupa’nın ise satıcılı başlangıç yapması beklenebilir. BIST’in de güne satışlarla başlamasını bekliyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Önemli bir Makroekonomi & Politika haberi bulunmamaktadır.

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Akbank (AKBNK) 3Ç18 Finansal Sonuçları: TÜFEX gelirleri net faiz marjını destekledi (=)
  • Bugün Garanti Bankası (GARAN) 3Ç18 finansallarını açıklayacak (=)
  • Bugün Ereğli Demir Çelik (EREGL) 3Ç18 finansallarını açıklayacak (=)
  • Bugün Ford Otosan (FROTO) 3Ç18 finansallarını açıklayacak (=)
  • Kısa Kısa Haberler: AKGRT, SASA, TKFEN, TCELL

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın