Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında zayıf seyretti ve 1,190 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 20.5 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 33 hisse değer kazandı, 65 hisse ise değer kaybetti. Bugüne başlarken yurtdışı vadeli piyasalarda da zayıf seyir izleniyor.

Koronavirüs vaka sayılarında dünya çapında görülen artış ekonomik aktiviteye ilişkin endişeleri artırırken, ABD’de beklenen mali teşvik paketi konusunda halen anlaşma olmaması ve ABD başkanlık seçimi fiyatlamaları piyasalarda dalgalanma yaratıyor. Özellikle Avrupa’da vaka artışları Mart ayı seviyelerini geçerken, ABD’de de artış devam ediyor. Bu hafta ABD ve Avrupa’da büyüme verileri ile ECB faiz kararı takip edilecek. Özellkle ECB toplantısı parite üzerinde etki yaratabilir. Ayrıca hem içeride hem de dışarıda önemli şirket bilançoları açıklanacak. ABD başkanlık seçimi öncesinde bu hafta biraz daha temkinli kalmayı tercih ediyoruz. Bugün Avisa, Ford Otosan, Tofaş Oto ve Yapı Kredi Bankası finansallarının açıklamasını bekliyoruz.

BIST-100 endeksinin güne zayıf başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endekste 1,200 direnç, 1,170 destek seviyesi olarak izlenebilir. Bu bant arasında dalgalanmanın devam edeceğini, yeni pozisyon için yön tayini açısından bu bandın kırılması gerektiğini düşünüyoruz.

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Arçelik (ARCLK) 3Ç20 Finansal Sonuçları: Güçlü sonuçlar pozitif fiyatlamanın devamına işaret ediyor (+)
  • Kısa Kısa Haberler: AKBNK, FROTO, TOASO, YKBNK
  • Temettü Ödemeleri: OSMEN
  • Haftalık Ajanda
  • Takip Listesi

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın