Günlük Strateji Bülteni

Piyasalara Bakış

Güne alımlarla 99.700 seviyesi üzerinden başlangıç yapan BIST’te, açılış ardından teknik bir arıza nedeniyle işlemlere ara verildi. Sorunun giderilmesi ardından karışık bir seyir izleyen endeks günün kapanışını 99.149 seviyesinden gerçekleştirdi.

Fed gerçekleştirdiği para politikası toplantısının ardından beklentilere paralel fonlama oranında 25 baz puan artırıma giderek %1,75 -2,00'den %2,00 – 2,25 seviyesine yükseltti. Açıklanan projeksiyonlara göre, yetkililer 2018 yılında bir kez daha faiz artırımına gidilmesini beklerken, 2019 yılına ilişkin tahminlerin medyanına göre üç kez faiz artırım beklentisine işaret edildi. Fed kararı ardından ABD’de borsalar kazançlarını geri vererek günü satıcılı kapattı.

Bugün yurt içinde eylül ayı ekonomik güven endeksi açıklanacak. Avro Bölgesi’nde tüketici güven endeksi, Almanya’da TÜFE verileri izlenecek. ABD’de ise 2Ç18 büyüme verileri ile Fed üyesi Kaplan’ın konuşması takip edilecek. Sabah saatlerinde Çin ve Japonya’da satıcılı seyirler görüyoruz. ABD’de yatay, Avrupa’da ise satıcılı başlangıçlar görebiliriz. BIST’in güne yatay bir başlangıç yapabileceğini düşünüyoruz.

Makroekonomi & Politika Haberleri

  • Önemli bir Makroekonomi & Politika haberi bulunmamaktadır

Sektör ve Şirket Haberleri

  • Moody's 9 Türk bankasının notunu düşürdü (=)
  • Kısa Kısa Haberler: DOHOL, EMNIS, TOASO, TRCAS, THYAO, ULKER, YKBNK

Takvim


PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın