Haftalık Strateji Bülteni

BİST tarafında temkinli olunması gereken seviyelerdeyiz…

  • Borsa İstanbul, geçtiğimiz haftayı 95.610 seviyelerinden tamamladı. Bir önceki haftaya göre yatay bir kapanış gerçekleştiren BİST,  enflasyon tarafında beklenti altındaki sonuçlara karşı, ABD ile Türkiye ilişkilerindeki haber akışlarına bağlı kur ve faiz hareketlerinden etkilendi.
  •  Bu hafta, BİST şirketlerinin konsolide olmayan 2. çeyrek sonuçları için 9 Ağustos tarihinin son gönderim tarihi olduğunu belirtelim. Veri akışında ise yurt içinde Hazine nakit dengesi ve cari denge ön planda olacaktır. Yurt dışında ise ABD’den Perşembe ve Cuma günü gelecek olan enflasyon verileri yakından izlenecektir. 
  • Yeni haftaya satışlarla 95.200 üzerine gerileyerek başlayan BİST, kur ve faiz tarafındaki yukarı yönlü hareketlerden negatif etkileniyor. Mevcut durumda ise BİST, 94.000 seviyelerinde tutunma arayışındadır.
  • Haftanın devamında ilk ön planda izleyeceğimiz seviye, son haftalarda vurguladığımız, 200 haftalık ortalamanın geçtiği 94.200 olarak takip edilecektir. Bu seviye altında kalınması, BİST’in 92.200-91.000 aralığına kadar gerilemesini de beraberinde getirebilir. 94.200 üzerinde ise BİST’in yukarı denemelerdeki ilk hedefi 95.800 olarak izlenmelidir.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın