Haftalık Strateji Bülteni

Haftaya olumlu başladık, devamı için küresel piyasalar izlenmeli…

  • Borsa İstanbul, geçtiğimiz hafta yurtdışı piyasalardaki yukarı hareketleri takip ederek haftayı %4’e yakın primle 94.123 seviyesinden tamamladı. 
  • Haftaya Ekim ayı enflasyon verisi ile başladık. Beklentilerin üzerinde gelen aylık %2,67’lik TÜFE’deki artış, yıllık enflasyonu %25 üzerine taşıdı. Haftanın devamında Çarşamba günü gelecek Hazine Nakit Dengesi takip edilecek. Yurtdışında ise ABD’de Salı günü gerçekleşecek seçimler ve Perşembe günü açıklanacak Fed faiz kararı global piyasalar tarafında izlenecek en önemli gündem maddeleri olacaktır.
  • Global piyasalar, bu haftaya negatif eğilim ile başladı. Asya piyasalarındaki satışlar açılışta Avrupa piyasalarını da negatif seyre sürüklese de, Avrupa tarafında yeniden pozitife geçiş denemeleri görüyoruz. ABD’de piyasaların güne satıcılı başlaması bekleniyor. BİST ise haftaya 94.500 üzerinden alımlarla başlarken, mevcut durumda 95.000 seviyelerini test ediyoruz.
  • ABD seçimleri ve Fed kararı beklenirken, küresel piyasalarda dalgalı seyirler izlemeye devam edebiliriz. Risk iştahında yeniden artış hacimle desteklenirse BİST 97.500-100.000 aralığına yönelebilir. Tersi durumda ise 94.000-91.500 aralığını tekrar test etmemiz olasıdır.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın