Haftalık Strateji Bülteni

Endeksteki toparlanma çabaları yakından izlenmelidir…

  • Borsa İstanbul, geçtiğimiz haftayı %5’lik bir kayıpla tamamladı. Eylül enflasyon verisinin beklentiler üzerinde gelmesi yanı sıra yurt dışında da satışların gözlenmesi, BİST’in geçtiğimiz haftayı 94.883 seviyelerinden tamamlamasında etkili olduğunu görüyoruz.
  • Yurt içinde bu Perşembe açıklanacak Ağustos ayı cari denge verisi ile ilgili piyasa beklentisi 2,5 mlr $ düzeyinde bir cari fazla göreceğimize işaret ediyor. Yurt dışında ise ABD’den Çarşamba ve Perşembe günü gelecek enflasyon verilerini izliyor olacağız. Ayrıca, ABD’de 3Ç18 dönemi bilanço sezonunun da başlayacağını hatırlatalım. 
  • Bu haftaya yurt dışı piyasalar satış baskısıyla başlarken BİST tarafında da açılışta satışlar gördük. Avrupa piyasaları satıcılı seyrini sürdürürken, ABD piyasalarının yeni haftaya satıcılı başlaması bekleniyor. BİST, haftaya satıcılı başlasa da açılış sonrasında yeniden 95.000 seviyelerini aşma denemelerini sürdürüyor.
  • Haftanın devamında BİST tarafında dalgalı seyrin devamı beklenmeli. 96.500 aşılmadığı sürece yukarı hareketlere tepki olarak bakmalı, 96.500 altında ise BİST’in hedefi 91.500 olarak izlenmelidir. 96.500 aşılırsa bu kez de hedef 100.000 seviyeleri olacaktır.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın