Haftalık Strateji Bülteni

94.500 kalıcı aşılmadığı sürece yükselişler satış fırsatı olacaktır…

  • Yurt dışı piyasalardan geçtiğimiz hafta ayrışan BİST, haftayı 93.274 seviyesinden tamamlarken, haftalık bazda BİST’deki değer kazancı %0,6 seviyesinde oluştu.
  • PPK’dan Perşembe günü gelecek faiz kararı yurt içi gündemin ilk sırasındadır. PPK’dan, bizim ve piyasa beklentisi 300 baz puanlık bir faiz artırımı görebileceğimize işaret etmektedir. Cuma günü açıklanacak cari açık tarafında ise piyasa beklentileri, 1,8 mlr $ düzeyinde bir cari açık göreceğimiz yönündedir.
  • Perşembe ve Cuma günü yurt dışında yoğun veri akışı mevcut. Perşembe İngiltere ve Avrupa Merkez Bankası faiz kararları, Başkan Draghi’nin faiz kararı sonrası açıklamaları ve ABD’de TÜFE verileri yakından izlenecektir. Cuma günü ise Çin, Japonya ve ABD’de sanayi üretimi ile yine ABD’de tüketici güveni takip edilecektir.
  • PPK’dan çıkacak faiz kararı, ticaret savaşlarına ilişkin Başkan Trump’dan gelecek açıklamalar ve Suriye’deki askeri hareketliliğe ilişkin gelebilecek haber akışları hafta genelinde izlenecektir. BİST tarafında 94.500 seviyelerinde yer alan 200 haftalık ortalama aşılmadığı sürece ise yukarı hareketler yine satış fırsatı olarak kullanılabilir.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın