Haftalık Strateji Bülteni

 

Tepkiler güçlenmedikçe hedef 89.500-88.000 aralığıdır…

  • Global piyasalar geçtiğimiz hafta Fed ve Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararlarını takip ederken, Ramazan Bayramı öncesinde BİST tarafındaki hareketlilik sürdü. Haftalık bazda %1,4 değer kaybeden BİST, kapanışını da 94.541 seviyesinden gerçekleştirdi.
  • Bu hafta yurt içinde en önemli veri akışı Perşembe günü açıklanacak olan Haziran ayı tüketici güveni olacaktır. Yurt dışında ise Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi ile Fed Başkanı Powell’ın konuşmaları izlenecektir. Aynı zamanda İngiltere Merkez Bankası faiz kararı da piyasaların gündeminde olacaktır. Cuma günü ise Almanya, Avro Bölgesi ve ABD’de açıklanacak PMI verileri ön plana çıkacaktır.
  • Yeni haftaya yurt dışı piyasalarda ticaret savaşları endişeleri ile birlikte satışlarla başladık. BİST tarafında da yine süregelen satışların devam ettiğini görüyoruz. Sert satışlar ardından aynı oranda güçlü alımlar görmediğimiz sürece de BİST tarafındaki satışların 89.500-88.000 aralığına kadar devam etme riski sürecektir. 200 haftalık ortalamaların yer aldığı 93.000 üzerinde bir dengelenme görebilirsek BİST tarafında yeniden 96.500-97.500 aralığını hedefleyen tepki hareketi oluşabilir.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın