Haftalık Strateji Bülteni

Yükselişler satış fırsatı olarak kullanılmaya devam ediyor…

  • Seçim öncesi son haftayı %1,3 değer kazancı ile tamamlayan BİST, kapanışını da 95.852 seviyesinden tamamladı. Cumhurbaşkanlığı seçimleri ise ilk turda %52,55 oy alan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan lehine sonuçlandı.
  • Yurt içi veri akışında bu hafta ön plana çıkan en önemli veri, Cuma günü açıklanacak olan Mayıs ayı dış ticaret verisidir. Mayıs ayında dış ticaret açığının 7,7 mlr $ seviyesinde gerçekleşmesi beklenmektedir. ABD’de dayanıklı mal siparişleri, 1Ç18 büyüme ve Fed üyelerinin açıklamaları, Avrupa tarafında ise tüketici güveni ile TÜFE verisi izlenecektir.
  • Yurt dışı piyasalarda bu haftaya satışlarla başladık. Seçim belirsizliğinin geride kalması ve kur tarafında gevşeme gözlenmesiyle birlikte haftaya 99.000 üzerinden başlayan BİST tarafında ise bu yükseliş satış fırsatı olarak kullanıldı. Kur ve faizler tarafında gelinen seviyelerin BİST tarafındaki tepkileri canlı tutamaması halinde, 95.000 ve 92.500 seviyelerinin yeniden test edilmesi beklenebilir. 97.600 seviyeleri yeniden aşılamadığı sürece de BİST tarafında ara ara göreceğimiz yukarı hareketlerin de yine satış fırsatı olarak kullanılabileceği göz ardı edilmemelidir. 97.600 üzerinde ise ilk hedef 100.000 olacaktır.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın