Haftalık Strateji Bülteni

Enflasyon verisi sonrasında dalgalı bir seyir görebiliriz…

  • Geçtiğimiz haftanın ilk işlem gününe seçim sonuçlarını fiyatlayarak 99.000 üzerinden başlayan BİST, yine aynı gün sert satışlarla geri çekildi. Haftanın devamında ise toparlanma çabaları gözlenen BİST, kapanışını ise 96.520 seviyesinden gerçekleştirerek haftalık bazda %0,70 değer kazandı.
  • Bu haftanın yurt içindeki en önemli verisi Salı günü açıklanacak Haziran ayı enflasyon verileri olacaktır. TÜFE’de aylık bazda beklentimiz %0,90 artış gerçekleşmesi yönünde bulunurken, piyasa beklentisi %1,30 seviyesinde yer almaktadır. Piyasa beklentisi aynı zamanda yıllık bazda TÜFE’de %13,85 seviyelerine ulaşılacağına işaret etmektedir. Yurt dışı piyasalar tarafına baktığımızda ABD’de 4 Temmuz piyasalar işleme kapalı olacak olup, Perşembe özel sektör istihdamı ve Fed tutanakları ile Cuma günü açıklanacak tarım dışı istihdam verileri yakından izlenecektir.
  • Yurt dışı piyasalarda bu haftaya satışlarla başlasak da BİST, pozitif ayrışma içinde. Haftanın devamında enflasyon verisi ardından yeni ekonomi yönetiminin belirleneceği süreye kadar dalgalı seyir beklentimiz mevcut. Bu dalgalı seyrin ise aşağı hareketlerde 96.200-95.000 bandında, yukarı hareketlerde ise 97.500-100.000 aralığında kalması beklenmelidir. 
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın