Haftalık Strateji Bülteni

Bu haftanın en önemli seviyesi 90.000 olarak izlenecektir…

  • Rekor işlem hacimleriyle geçtiğimiz hafta sert satışların ardından BİST haftayı 89.898 seviyesinden tamamladı. BİST %9’a yakın haftalık değer kaybederken, bankacılık endeksi %15,7, sanayi endeksi ise %7,5 değer kaybetti.
  • Yurt dışı gündemde bu hafta Fed Başkanı Powell’ın Senato ve Temsilciler Meclisi tarafındaki Yarıyıl Para Politikası sunumları izlenecektir. ABD’de ayrıca bilançolar takip edilirken, veri akışında ise sanayi üretimi izlenecektir. Avrupa tarafında ise TÜFE ve cari denge verisi takip edilecektir. Yurt içi veri akışına bakarsak, sanayi üretimi ile TCMB’nin Beklenti Anketi ön plana çıkan veri akışları olarak görünmektedir.
  • Avrupa ve ABD vadeliler bu haftaya hafif alıcılı bir seyirle başladı. Ancak, yukarı yönlü denemelerin gücünün zayıfladığı görülüyor. BİST tarafında ise 90.000 üzerinde güç kazanmaya çalışan bir Borsa İstanbul görmekteyiz.
  • Bu hafta 90.000 yakından izlenmeye devam edilecek. Bu seviye üzerindeki güçlenme bizi 94.200 seviyelerindeki 200 haftalık ortalamaya taşıyabilir. Ancak, 90.000 seviyelerinin altında kalınması, BİST tarafındaki yeni hedefin 85.500 olarak gündeme gelmesini de beraberinde getirecektir.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın