Haftalık Strateji Bülteni

Yukarı yönlü seyir sürdürülmeye çalışılacaktır…

  • Geçtiğimiz haftanın genelinde yukarı yönlü bir seyir izleyerek 90.000 üzerinden 94.000 üzerine kadar yükselen BİST, haftalık bazda %4,7 getiri ile kapanışını 94.082 seviyesinden gerçekleştirdi.
  • Bu hafta yurt içinde en önemli gündem maddesi olarak PPK kararı izlenecektir. Yarın gerçekleştirilecek PPK’dan piyasaların beklentisi, politika faizinde 100 baz puan artış olarak görünüyor. Ayrıca, yarın BİST şirketlerinin 2Ç18 finansalları da gelmeye başlayacaktır. Yurt dışı gündem ve veri akışında ise Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararı ve Başkan Draghi’nin açıklamaları ile ABD’den Cuma günü gelecek 2Ç18 büyüme verisi ön plana çıkacaktır.
  • Asya piyasalarında bu sabah karışık seyirler görsek de Avrupa piyasaları satıcılı seyrediyor, ABD piyasalarının da güne satışlarla başlaması bekleniyor. BİST ise yeni haftaya kur ve faiz tarafındaki geri çekilme ile birlikte alımlarla başlarken, mevcut durumda 95.000 üzerinde seyrediyor.
  • PPK’dan gelecek 100 baz puanlık artışın BİST tarafında fiyatlandığı görüşündeyiz. Bununla birlikte yükselişlerde 96.500 ve 97.500 hedef olarak izlenmelidir. Dolayısıyla da 94.200 seviyelerindeki 200 haftalık ortalama üzerinde kaldığımız sürece de BİST bu hedeflere ulaşmaya çalışacaktır.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın