Haftalık Strateji Bülteni

Yükseliş denemeleri sürse de temkinli olunmalıdır…

  • Borsa İstanbul’da geçtiğimiz hafta dalgalı seyre karşılık %1,6’lık prim gözlenirken, kapanış 95.585 seviyesinden gerçekleşti.
  • Yurt içinde bu haftanın en önemli gündem maddesi enflasyon olarak ön plana çıkacaktır. TCMB’nin Salı günü Enflasyon Raporu sunumu ve Başkan Çetinkaya’nın açıklamaları TL varlık fiyatlamaları tarafında yakından izlenecektir. Yurt dışında ise Fed ve İngiltere MB faiz kararı takip edilecek. Fed tarafında faizlerde bir değişim beklenmemekle birlikte, İngiltere MB tarafında 25 baz puanlık bir artış yaşanabileceği fiyatlanmaktadır.
  • Yeni haftaya Asya piyasalarından başlamak üzere satış baskısıyla başladık. Avrupa piyasaları da haftaya satıcılı başlarken, ABD piyasalarının açılışında satış baskısı görülmesi beklenmektedir. BİST ise kur tarafında sabah gözlenen yukarı yönlü seyre paralel satış baskısıyla güne başlarken mevcut durumda 95.000 seviyeleri üzerinde tutunma arayışındadır.
  • Haftanın devamında 94.200 yine ana destek seviyemiz. Bu seviye üzerinde BİST tarafında yukarı denemeler 96.700 ve 97.300 hedefleri ile sürecektir görüşündeyiz. 200 haftalık ortalamanın geçtiği 94.200 seviyelerinin altına gelinmesi halinde ise BİST tarafında satış baskısının daha da artması beklenmelidir.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın