Haftalık Strateji Bülteni

  • Bu hafta içerideki en önemli gündem Perşembe gün gerçekleştirilecek olan TCMB PPK toplantısı. Piyasada beklentiler, TCMB’nin 50 ila 100 baz puanlık faiz indirimine gidileceği yönünde bulunuyor. Veri tarafında ise şubat ayı kapasite kullanım oranı ve reel kesim güven endeksi verileri izlenecek. Bilanço takvimi bu hafta sakin, şirketlerin son çeyrek finansalları açısından önümüzdeki haftanın daha yoğun geçmesini bekliyoruz.
  • Yurt dışına baktığımızda, ABD’de bu haftanın ilk işlem günü piyasalar kapalı olacak. Hafta içinde çarşamba günü saat 22:00’de Fed tutanakları izlenirken, perşembe günü ise son çeyrek büyüme verileri açıklanacak. Avrupa tarafında ise Perşembe günü gelecek TÜFE verisi önemli olacak.
  • Haftaya başlarken Avrupa piyasaları yatay seyrediyor. BİST100 endeksi ise 5.000 üzerinde güçlenerek 5.300-5.500 aralığını hedeflemekte. Yükselişin genele yayılıp yayılmayacağı ile birlikte endeks ağırlığı yüksek hisselerin yükselişlerdeki seyri bu hafta yakından izlenecek. 5.150 üzeri kapanışlar yukarı hareketin devamı için olumlu sinyal olarak algılanacak. Aşağı hareketlerde 4.850-4.700 aralığı destek olup, 4.600 ise stop seviyesi olarak izlenmeli.
PDF Dökümanı Görüntülemek İçin Tıklayın